Welcome, Guest ENGLISH

Saturday, 2024-Apr-27, 10:07
RSS

Меню

Kaтегории
Събития [7]
Конференции и семинари [27]
Представяне на книги [8]
Проекти [1]

Статистика

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0

Login form

Търси

Calendar
«  April 2024  »
SuMoTuWeThFrSa
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Entries archive

Приятели
  • Create a free website
  • Online Desktop
  • Free Online Games
  • Video Tutorials
  • All HTML Tags
  • Browser Kits

  •  Научно-изследователска дейност 

     

    2016–2018 Природно и културно наследство в условията на пан-европейска мобилност: проблеми на взаимодействието и взаимоотношенията, политики на опазването. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за словенска етнология – ИЦ САНУ. Финансиран от Българска академия на науките и Изследователски център на Словенската академия на науките и изкуствата в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: проф. д.изк. Мила Сантова и доц. д-р Юрий Фикфак.

    2016–2018  Употреби на миналото. Централно- и източноевропейски перспективи. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за археология и етнология – ПАН. Финансиран от Българска академия на науките и Полската академия на науките в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Анелия Касабова и доц. д-р Дагнослав Демски.

    2015–2017 Пресичайки държавните граници в Югоизточна Европа. Исторически и социално-политически контексти. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за за Югоизточно-европейски изследвания – РАН. Финансиран от Българска академия на науките и Румънската академия на науките в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Петко Христов и доц. д-р Стелу Шербан.

    2015–2017 Мобилност и идентичност: исторически, културни и лингвистични измерения на трудовата мобилност на Балканите. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за балканистични изследвания – САНИ. Финансиран от Българска академия на науките и Сръбската академия на науките и изкуствата в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Петко Христов и  доц. д-р Биляна Сикимич.

    2014–2017 Трансформации на местните селскостопански практики в условията на европеизация и глобализация. Коорднинатор на научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт по биоразнообразие и екосистемни изследвания – БАН. Финансиран от Фонд „Научни изследвания” – МОН. Ръководител на проекта: доц. д-р Петър Петров.

    2014–2016 Изработване на интернет-сайт „Българска етнография”. Участник в научно-приложен проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН. Финансиран от бюджетна субсидия. Ръководител на проекта доц. д-р Евгения Троева

    2014 Изследване на паметта за събития, свързани с царуването на Самуил и Беласишката битка. Участник в научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН. Подкрепен от Министерски съвет. Ръководител на проекта: доц. д-р Иванка Петрова

    2013–2016 Научно-изследователска работилница „Мобилност. Миграции. Култура”. Ръководител на научно-приложен проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН. Финансиран от бюджетна субсидия.

    2013–2015 Стимулиране на развитието на научния потенциал в изследванията на културната памет, културното наследство и идентичности. Участник в научно-образователен проект  на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН. Финансиран от ОП „Развитие на човешките ресурси“, по схемата за финансова подкрепа за развитието на докторанти, постдокторанти, специализанти и млади учени (№ BG051PO001-3.3.06-0015). Ръководител на проекта: доц. д-р Ана Лулева.

    2012–2014 Променящи се граници в Централна и Югоизточна Европа.  Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за археология и етнология – ПАН. Финансиран от Българска академия на науките и Полската академия на науките в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Петко Христов и доц. д-р Дагнослав Демски.

    2012–2014 Мобилност и идентичност: исторически, културни и лингвистични измерения на трудовата мобилност на Балканите. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за балканистични изследвания – САНИ. Финансиран от Българска академия на науките и Сръбската академия на науките и изкуствата в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Петко Христов и  доц. д-р Биляна Сикимич.

    2012–2014 Трансгранична мобилност в ареала на Дунава – исторически, културни и лингвистични измерения. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за за Югоизточно-европейски изследвания – РАН. Финансиран от Българска академия на науките и Румънската академия на науките в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Петко Христов и доц. д-р Стелу Шербан.

    2012–2014 Сравнително изучаване на ценностните системи в славянските култури. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за славяноведение – РАН. Финансиран от Българска академия на науките и Руската академия на науките в рамките на двустранната спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Еля Цанева и проф. дфн Светлана Михайловна Толстая.

    2011–2012 Европейци: Идентичност, социални мрежи и „непознатите” (ДНС7РП01/3). Участник в проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН. Финансиран от ФНИ при МОМН (конкурс за подготовка на научноизследователски проекти за участие на български учени в конкурсите на Седма рамкова програма на ЕС за европейско сътрудничество в областта на науката и технологиите). Ръководител на проекта: доц. д-р Петко Христов.

    2010–2011 Изследвайки локалните ефекти на трансформационните процеси: ценности, социални мрежи и икономически стратегии в градското пространство на София. Участник в съвместен трейнинг проект на Институт за етнология, Хамбургски университет, Германия и Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН, България. Ръководител на проекта: проф. Валтрауд Кокот.

    2009–2011 Мобилност и идентичност: исторически, културни и лингвистични измерения на трудовата мобилност на Балканите. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за балканистични изследвания – САНИ. Финансиран от Българска академия на науките и Сръбската академия на науките и изкуствата в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Петко Христов и доц. д-р Биляна Сикимич.

    2009–2011 Миграции и идентичност: исторически, културни и лингвистични измерения на трудовата мобилност на Балканите. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за за Югоизточно-европейски изследвания – РАН. Финансиран от Българска академия на науките и Румънската академия на науките в рамките на двустранна спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Петко Христов и доц. д-р Стелу Шербан.

    2009–2011 Славянските култури в контекста на Балканите: традиция и иновации. Участник в съвместен научно-изследователски проект на Институт за етнология и фолклористика с Етнографски музей – БАН и Институт за славяноведение – РАН. Финансиран от Българска академия на науките и Руската академия на науките в рамките на двустранната спогодба (ЕБР) за научно сътрудничество и обмен. Ръководители на проекта: доц. д-р Еля Цанева и проф. дфн Светлана Михайловна Толстая.

    2008–2009 Динамики на трудовата мобилност на Балканите. Участник в билатерален научно-изследователски проект между Етнографски институт с музей – БАН и Институт за национална история – Македонска академия на науките и изкуствата. Финансиран от Министерсво на образованието и науката на България и Министерство на образованието и науката на Македония. Ръководители на проекта: доц. д-р Петко Христов и проф. Биляна Ристовска-Йосифовска.

    2007–2008 Нека всички разберат (за) другостта. Участник  в научно-изследователски проект на Академично Етноложко Сдружение при катедра Етнология, Исторически факултет, СУ „Св. Климент Охридски”. Финансиран от Европейската комисия по повод обявяването на 2007 г. за Европейска година на равните възможности за всички. Рководител на проекта: Милена Колева.

    2005 Политически култури. Антропология на/в града. Участник в учебно-изследователски проект на Катедра по история и теория на културата, Философски факултет, СУ „Св. Климент Охридски”.

    2001-2006 Летни студентски етноложки учебни изследвания в Родопите (Девин 2001 и 2002, Смолян 2003, Доспат 2004, Златоград 2005 и 2006), катедра Етнология, Исторически факултет, СУ „Св. Климент Охридски”.

     

    Free website builderuCoz
    Copyright MyCorp © 2024